ارتودنسی بزرگسالان

ارتودنسی بزرگسالان

در این نوشته می خوانید :

امروزه علم ارتودنسى توانسته با توجه به وسعت علمى و رضایت افراد فراتر رفته و توجه بزرگسالان را نیز به خود جلب کند. بطورى که در جوامع مدرن ارتودنسى بزرگسالان حتى بیشتر از اطفال انجام مى شود. با کمک گرفتن از درمان ارتودنسى بزرگسالان دندان هاى نامرتب، مرتب شده و فکین(فک بالا و پایین) بطور مناسب روى هم قرار مى گیرند در نتیجه صحبت کردن(تکلم)، جویدن، گیر موادغذایى و همچنین ظاهر فرد را تحت تأثیر قرار مى دهند. همچنین ارتودنسى بزرگسالان  به افراد کمک مى کند تا خود را جوان تر و شاداب تر از گذشته احساس کنند و درمان ارتودنسى بزرگسالان  با خلق طرح لبخند جدید امید به زندگى را برایشان به ارمغان مى آورد چرا که دندان هاى سفید و مرتب ردیف شده اولین توجه مخاطب را به خود جذب مى نماید.

درمان ارتودنسی دیگر فقط برای نوجوانان نیست . در واقع انجمن ارتودنتیست های آمریکا اعلام می کند که از هر ۵ بیمار ارتودنسی یک بیمار بالای ۲۱  سال سن دارد. بیشتر بزرگسالان این درمان را به این دلیل انتخاب می کنند که آنها اهمیت حفظ سلامتی شان را درک می کنندو می خواهند در مورد ظاهرشان حس بهتری داشته باشند. بزرگسالان در هرجایی از فرصت درمان ارتودنسی استفاده می کنندو حالا شما نیز می توانید.

ارتودنسی بزرگسالان
زمان ارتودنسی

دلایل رایج برای درنظر گرفتن درمان ارتودنسی بزرگسالان

 • ارتودنسی بزرگسالان -دندانها بصورت درهم فرورفته و از هم فاصله گرفته که این امر باعث پوسیدگی و ناراحتی لثه در بیماران می شود.
 • ارتودنسی بزرگسالان -درد غیرنرمال فکها و فشاری که روی فک ها آورده می شود بعلت نا مرتب بودن دندانها
 • ارتودنسی بزرگسالان -تمایل بیشتر جهت سلامتی دهان و دندان ها و داشتن یک لبخند زیبا که به آنها اعتماد بنفس می دهد

گزینه ها و انتخابهایی که برای ارتودنسی بزرگسالان وجود دارد:

برای بیشتر بزرگسالان که از داشتن براکت های فلزی دوری می کنندو این خود دلیلی می تواند باشد جهت به تاخیر انداختن درمان ارتودنسی بزرگسالان.

امروزه درمان های ارتودنسی از انواع وسایل و براکتها با رنگهای شفاف و نامرئی و خیلی راحت وجود دارد که بیماران می توانند استفاده کنند از قبیل :

 • ارتودنسی بزرگسالان – براکت های شفاف
 • ارتودنسی بزرگسالان – براکت های سرامیکی
 • ارتودنسی بزرگسالان – براکتهای خودکار
 • ارتودنسی بزرگسالان – براکتهای از داخل دهان (زبانی)
 • ارتودنسی بزرگسالان – براکتهای نامرئی
 • ارتودنسی بزرگسالان – براکتهای فلزی

مهمترین نکته ای که در درمان ارتودنسی بزرگسالان مهم می باشد این موضوع است که در  بزرگسالان رشد استخوانی ثابت شده است و اگر هم  ناهنجاری فکی وجود داشته باشند، جهت مرتب کردن دندانها باید از ارتودسرجری (ارتودنسی همراه با جراحی) کمک گرفت .

چرا باید به درمان های ارتودنسی بزرگسالان توجه زیادی کرد؟

ارتودنسی بزرگسالان – دندانهای مرتب و صاف مسلما سلامت تر هستند. چرا که راحتر بوسیله مسواک و نخ دندان تمیز می شوند

 • ارتودنسی بزرگسالان – لبخند زیبا و دندانهای مرتب اعتماد بنفس بالا را به ارمغان می آورند.
 • ارتودنسی بزرگسالان – دندانها و دهانی که بدون درمانی به حال خود رها می شوند، روز به روز شرایط بد و بدتر را برای سلامتی انسانها بوجود می آورند که به سلامت دیگر ارگانهای بدن بصورت مستقیم تاثیری ندارد.